KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139141
nr 1313 9141
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Sandstrand Borgholm. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 46x54cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 mars 2020
kl 20:04:03
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)